Kup biżuterię z ametystami.

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Brazylii, Paragwaju, Urugwaju i Sri Lance. Złoża tego kruszca znajdują się nawet w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami szlachetnymi znajdą Państwo na stronie www.ametysty.com.pl.

Do czego założyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich władców było wysadzane ametystem, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też biżuterię z ametystem można wkładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” srebro i w takim połączeniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Ametyst to kamień relaksu. Dlatego też biżuterię z tym ozdobnym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na piękny kolor i walory estetyczne, ale także z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc bransoletkę z ametystem przez dłuższy czas, odczuwa spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własny pogląd.