Szukasz wisiorków srebrnych? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez artystów materiałów. Nie może to dziwić – jest miękkie, świetnie się prezentuje, a także cechuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą silnych środków myjących

Silne środki myjące dla srebra bywają zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc wykorzystywać ich do czyszczenia ozdób, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy zdjąć wszystkie wisiorki srebrne i bransoletki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne należy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka miękkim materiałem – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej znosi też styczność z wodą czy promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci kolory albo się odkształci. Przed włożeniem do kuferka kilku ozdób, musimy wcześniej owinąć je delikatną szmatką lub wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je pielęgnować?

Do czyszczenia wyprodukowanej ze srebra biżuterii powinniśmy użyć ciepłej wody z dodatkiem soli, która doskonale usuwa powstający na powierzchni tego materiału nalot. Oprócz tego sprawdzą się także alkohol, białko kurze i odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy korzystać z miękkich ścierek – twarde potrafią porysować fakturę.