Potrzebujesz srebrnej biżuterii? Zobacz tutaj.

Srebro to jeden z najpopularniejszych surowców na biżuterię. Unikalny kolor – w kombinacji z profesjonalnymi zdobieniami – nadaje jej wyjątkowość, a kobiecie ubierającej taką biżuterię zwiększoną pewność siebie i bardzo dobry nastrój. Bardzo ważną cechą biżuterii srebrnej jest zdobienie. Popularną metodą, używaną aby nadać niepowtarzalny charakter jest umieszczanie na biżuterii kamieni szlachetnych.

Popularne minerały stosowane do wytwarzania srebrnej biżuterii z kamieniami

Przez niektórych kamienie szlachetne postrzegane są jako elementy posiadające wpływ na wiele aspektów życia i nie pełnienią tylko funkcji estetycznej. Z pewnością najczęściej używanym minerałem jest brylant. Obok jego niespotykanego blasku, wyglądu oraz przejrzystości nie można przejść obojętnie. Stoi on na straży trwałości związku oraz wierności. Na następnym szczeblu drabiny popularności jest topaz. Błękitny, przezroczysty materiał jest alegorią mocy i siły, pomaga rozwiązywać trudne kłopoty. Na kolejnym miejscu można wymienić szmaragd, który dzięki przejrzysto-zielonej kolorystyce zgromadził niespotykaną rzeszę fanów. Przynosi on niesamowitą witalność, jak i posiada właściwości lecznicze.

Jak tworzy się ozdoby na srebrnej biżuterii z kamieniami?

Wykorzystanie kamieni szlachetnych nie stanowi jedynej metody upiększenia wyglądu różnego rodzaju biżuterii ze srebra. Istnieje nieliczona ilość technik wykańczania biżuterii. Wśród nich znajdziemy: grawerowanie, to jest tworzenie ornamentów i napisów z wykorzystaniem rylców, lub oksydowanie, czyli celowe postarzanie wyglądu srebra, lub grawerowanie, to jest wykonywanie napisów i wzorów z użyciem specjalnych rylców. Wszystkie te metody wspaniale komponują się z kamieniami szlachetnymi, użytymi przy dekorowaniu biżuterii ze srebra. Biżuterię ze srebra można bezproblemowo zamówić w internecie, a tym samym zrezygnować z długiego i wyczerpującego spaceru po sklepach stacjonarnych.