Szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków? Odwiedź ten adres.

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednakże następuje ta wymarzony przez mnóstwo pań moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Sprezentowanie ukochanej pierścionka to niezwykle stara tradycja, sięgająca Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od tego palca biegnie “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca wprost do serca. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli do Europy zwyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych. Pierwotnie wytwarzano je ze skóry, z łodyg konopi, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Drogimi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli pokazać swoje pełne zaufanie do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, jednakże materiały te tak naprawdę szeroko wykorzystuje się do ich tworzenia dopiero od kilku wieków, przy czym znaczący przyrost ich uznania można odnotować w poprzednim wieku.

Drogie kamienie, platyna, a nawet drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria na zaręczyny to pierścień z platyny z pokaźnym brylantem, jednak potencjał dowolnego zestawiania rozmaitych metali oraz kamieni jest olbrzymi. Oprócz diamentów stosuje się rubin, topaz czy tanzanit. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, jak również drewno, niemniej jednak nadal na rynku dominują pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (czerwonego, żółtego i białego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało przeświadczenie, że narzeczony musi zapłacić na niego co najmniej dwumiesięczną wypłatę. Koszt zakupu zależny jest od kilku czynników: wzoru, materiału, liczby karatów czy wykorzystanego kamienia, toteż każdy odszuka ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim symbolem uczucia oraz zaangażowania, zatem jego koszt nie jest najistotniejszy. Kluczowe jest to, czy będzie się podobał naszej narzeczonej.

Nasze dane kontaktowe:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]