Topaz mistyczny zamówisz na www.mystictopaz.pl.

Wspaniały wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, odcień to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat szczyci się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Choć na pierwszy rzut oka łatwo pomylić się, że to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są rezultatem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca i powlekany cienką warstwą kruszcu ozdobnego. To z tego względu topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Kolory topazu mistycznego

Barwy, które ma topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, jakim jest pokryty. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień przybiera purpurowy odcień, niebieski zaś jest wynikiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze efekty przynosi obrabianie czystego topazu – zwłaszcza wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej oraz na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go zatem do wyrobu naszyjników, kolczyków czy broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – doskonale wygląda również w pracy. Nie bez znaczenia jest również różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej możemy dobrać ozdoby do konkretnej kreacji.