Uzyskaj więcej informacji o wyposażenie terapia falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego rodzaju. Jak jest używana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywany jest aparat do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest często używana w rehabilitacji, ortopedii, kosmetologii, medycynie sportowej oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilka centymetrów i działa bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi schorzeniami. Nowoczesne aparaty do fali uderzeniowej niesłychanie precyzyjnie aplikują impulsy, co przynosi nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej działają m.in. w przypadku chorób powiązanych z narządami ruchu, takich jak ostroga piętowa, zespół bolesnego barku, zapalenie ścięgien czy bóle kręgosłupa. Aparat do fali uderzeniowej może być stosowany w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez rehabilitantów oraz kosmetologów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak pracuje?

Używane współcześnie urządzenia stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, dzięki czemu możliwe jest prowadzenie leczenia u dwóch pacjentów jednocześnie. Nowoczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (stosowaną tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową jest skuteczna w 70-80% przypadków.

Nasze dane kontaktowe:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]