Codzienny komfort, dostęp do różnorodnych zawodów czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to jedynie kilka z powodów, które popychają wiele osób do przeprowadzenia laserowej korekty wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie stale rośnie, do czego przyczynia się na pewno bardzo małe niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują wszak, że nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do sporo poważniejszych komplikacji, gdyż są czwartą (tuż po jaskrze, zaćmie i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią walczy co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku – skuteczność i niewielkie niebezpieczeństwo powikłań

Korekta laserowa wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki za pomocą skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku osiąga się wspaniałe rezultaty. Redukując jej obwód i unosząc środek, można z kolei usunąć problem dalekowzroczności. Aktualnie bardzo popularnym rodzajem lasera stosowanego w trakcie zabiegów okulistycznych jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie wiązki światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie dokładnego kształtowania, a jednocześnie redukuje ryzyko naruszenia innych elementów rogówki. Za decyzją o wyborze tej metody leczenia wad widzenia przemawia wiele czynników. Najważniejsze to z całą pewnością mała inwazyjność, efektywność, precyzja, a także niskie zagrożenie komplikacji. Warto wspomnieć również o tym, iż zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Laserowa korekta wzroku – czy są przeciwwskazania?

Zanim postanowimy o poddaniu się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, iż w poniektórych sytuacjach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, schorzenia oczu takie jak zaćma, ciążę oraz karmienie piersią czy wiek poniżej 21 roku życia.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]