Szukasz więcej wiadomości o korekcji wzroku Kraków? Zajrzyj na voigtklinikaoka.pl

Dobry wzrok zapewnia wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga skorygować uciążliwe i nierzadko niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na operację wzroku?

Korekcja wad wzroku – metoda bezpieczna i mało inwazyjna

Do niedawna korygowanie wad wzroku sprowadzało się do noszenia okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne metody korekcji pozwalające na leczenie krótkowzroczności, dalekowzroczności, starczowzroczności, a także wielu innych chorób. Nadzwyczaj popularna jest laserowa operacja wzroku znamionująca się dużą efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent szybko powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, w której pracuje biegła załoga lekarzy, specjalizujących się w nowoczesnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje stosowną metodę leczenia, a następnie skoryguje wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej wykorzystują najnowsze aparaty diagnostyczne, więc są w stanie wykryć nawet rzadkie choroby oczu.

Czym ponadto zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne techniki jego korekcji polegają między innymi na kształtowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Oprócz tego okuliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący testem użytecznym w ujawnianiu jaskry, stanów zapalnych, a także innych groźnych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się także mapy rogówki – jest to niezbędne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją katarakty. Korygowanie wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści radzą sobie również z innymi kwestiami, jak np. pozbyciem się kaszaków lub ciała obcego z gałki ocznej.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]