Korekcja wzroku laserem to teraz standardowa forma korekty hyperopii, myopii, presbiopii oraz astygmatyzmu, aczkolwiek mało zainteresowanych ma świadomość, iż zabiegi te są przeprowadzane przy pomocy różnych technik.

Zabieg FemtoLASIK – bezbolesna, bezinwazyjna oraz bezpieczna technika korekcji wzroku

Zabieg FemtoLASIK (popularnie nazywany też All-Laser-LASIK) to bezinwazyjna, całkowicie bezpieczna oraz nie wywołująca bólu technika korekty takich wad jak krótkowzroczność (do -10 dioptrii), hyperopia (do +4 dioptrii), astygmatyzm (do 6 dioptrii) i niekiedy starczowzroczność. Sam zabieg nie trwa długo – wykwalifikowany optometrysta może zakończyć go w około piętnaście minut. Plusem tej metody jest to, iż pacjent nadzwyczaj szybko odzyskuje ostrość wzroku – praktycznie w ciągu dnia po zabiegu może podjąć na nowo swoje normalne czynności. Zabieg rozdzielony jest na dwa etapy i przeciwnie do innej metody LASIK, tutaj rogówka nie jest nacinana przy pomocy mikrokeratomu. W trakcie zabiegu FemtoLASIK na początku przy pomocy lasera femtosekundowego odseparowuje się płatek rogówki o grubości blisko 0,1 milimetra, a w drugiej fazie ma miejsce formowanie rogówki z wykorzystaniem lasera excimerowego.

Pewnym wariantem metody FemtoLASIK jest FemtoLASIK Topoguided, gdzie praca lasera excimerowego jest spersonalizowana dla każdego pacjenta. Przed rozpoczęciem zabiegu optometrysta sporządza mapę rogówki i na jej podstawie rozplanowuje kolejne ruchy wiązki laserowej. Ten typ zabiegu przeprowadza się u osób z astygmatyzmem oraz hyperopią, których rogówka wyróżnia się nieszablonowym kształtem.

Pozostałe metody korekcji wad wzroku

Rzadziej stosowane metody korekcji wad wzroku to między innymi:
LASEK – wykonywany jest u osób, u których z przeróżnych powodów nie można użyć zabiegu FemtoLASIK. W tej metodzie korekcji wzroku płatek nabłonka rogówki usuwany jest alkoholem, a nie laserem.
EBK, w którym po znieczuleniu oka usuwany jest z rogówki nabłonek (odbudowuje się on po pewnym czasie naturalnie), a w następnej kolejności formuje się rogówkę przy użyciu lasera excimerowego. EBK zwana jest metodą powierzchniową, bowiem laser nie ingeruje w głębokie warstwy rogówki. Zabieg ten można jednakże wykorzystać tylko do korekty nieznacznych wad wzroku.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]