Potrzebujesz wiadomości o ortokorekcji? Dobrze trafiłeś!

Czy da się uniknąć noszenia szkieł korekcyjnych przy krótkowzroczności?? Tak, gdyż przy nieznacznej wadzie wzroku okulary mogą być zbędne, jeśli zdecydujemy się na ortokorekcję.

Ortokorekcja – korekta krótkowzroczności podczas snu

Krótkowzroczność oraz astygmatyzm to problematyczne wady wzroku, które są w stanie dostrzegalnie obniżyć jakość życia. Da się je skorygować z pomocą lasera, jednak mnóstwo osób nie decyduje się na taki zabieg z powodu braku pieniędzy albo wprost ze strachu przed ingerencją lasera. Nie znaczy to natomiast, że są one definitywnie skazane na noszenie okularów i obserwowanie stopniowego powiększania się wady wzroku. Krótkowzroczność można skorygować i wstrzymać jej postęp poprzez ortokorekcję – nieinwazyjną, bezpieczną, i – co istotne – efektywną metodę, która polega na korekcji krzywizny rogówki w trakcie snu. Jak to możliwe? Kiedy osoba, która założyła specjalne szkła ortokorekcyjne śpi, soczewki ortokorekcyjne wpływają na nabłonek rogówki, modelując jej krzywiznę przez odpowiednie jej wypłaszczenie i tym samym likwidują przyczynę wady wzroku. Wpływ działania ortosoczewek jest odczuwalny często nawet po jednej nocy od ich pierwszego założenia. Wypada jednak zaznaczyć, iż rezultat nie jest permanentny jak w przypadku laserowej korekty wzroku. Efekt podtrzymuje się tylko przy cyklicznym zakładaniu z ortosoczewek i, oczywiście, restrykcyjnym stosowaniu się do zaleceń optometrysty, bo w przeciwnym wypadku może dojść do powikłań. Poprawa kształtu rogówki metodą ortokorekcji jest w pełni odwracalna – po zaprzestaniu zakładania szkieł ortokorekcyjnych rogówka wraca po pewnym czasie do swojego pierwotnego kształtu.

Jaka wada wzroku wyklucza możliwość skorzystania z ortosoczewek?

Krótkowzroczność to choroba, która dotyka ludzi w różnym wieku, również kilkulatków. Dobrą wiadomością jest zatem to, że soczewki ortokorekcyjne mogą zakładać dzieci, które ukończyły 7 lat, dzięki czemu w ciągu dnia mogą radować się niczym nieograniczoną aktywnością, zupełnie jak ich koledzy bez wad wzroku. Wypada jednakże pamiętać, że użycie z soczewek ortokorekcyjnych jest niewskazane przy miopii większej niż -8 dioptrii. Krzywizna rogówki każdego człowieka jest inna, z tej przyczyny soczewki używane w tej metodzie są dopasowywane indywidualnie, po przygotowaniu topografii rogówki oraz skrupulatnym zbadaniu jego wzroku. Znanych jest kilka przeciwwskazań do korzystania z ortokorekcji, to m.in. infekcja oka czy choroby autoimmunologiczne.

Nasze dane kontaktowe:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]