Nie przekopuj już Internetu! Portal o zdrowiu dla Ciebie znajdziesz tu.

Internet to miejsce, gdzie nadzwyczaj prosto można wyszukać informacje o każdej dziedzinie życia. Internauci mają głównie słabość do odpytywania Google o tematy medyczne, często wręcz poprzedzając definitywną decyzję o wizycie u specjalisty dniami buszowania po sieci z nadzieją na odnalezienie na własną rękę odpowiedzi na palący problem. Lecz czy to dobry model korzystania z informacji publikowanych na portalach o urodzie i zdrowiu?

Portal o zdrowym stylu życia to nie alternatywa dla profesjonalnej porady medycznej

W tysiącach treści o medycynie, prawidłowym odżywianiu i zabiegach estetycznych publikowanych online jest dużo rzetelnych artykułów przygotowanych zarówno przez specjalistów, jak i przez ludzi pasjonujących się taką tematyką i od lat pracujących w zawodach powiązanych z medycyną. Jednakże korzystanie z artykułów zamieszczanych na portalach o zdrowiu albo urodzie nie powinno (a zasadniczo nie może!) polegać na uznaniu ich jako alternatywy dla indywidualnej konsultacji lekarskiej. Blog o zdrowiu i urodzie, o ile zapewnia rzetelnych informacje, może jednakowoż stać się doskonałym źródłem pomocnej wiedzy, która uprości użytkownikowi poruszanie się po świecie usług medycznych. Przeczytanie w sieci dokładnego opisu zabiegu objaśnionego prostym językiem pozwoli oswoić pacjenta z procedurą przyszłej operacji i zmniejszyć stres z nią związany. Z kolei wpis z przedstawieniem symptomów wskazujących na jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie dostrzega, może później pomóc mu lepiej przedstawić swoje obawy lekarzowi pierwszego kontaktu.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl