Terapia małżeńska UK - znajdź specjalistów, którzy Ci pomogą.

Każde małżeństwo może przechodzić różnorodne problemy. Na szczęście aktualnie można się z nimi uporać wyjątkowo skutecznie. Idealnym wyjściem jest terapia małżeńska prowadzona przez psychoterapeutę mającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach jest skuteczna?

Do psychoterapeuty przychodzą pary zmagające się z przeróżnymi kłopotami. Terapeuta pomaga pokonać trudności związane z niedochowaniem wierności jednego z małżonków, a także pomoże w przypadku nałogów, chociaż w takich sytuacjach często konieczne będzie również specjalistyczne leczenie pacjenta. Psycholog wspomoże w czasie problemów zdrowotnych partnerów lub ich dzieci. Jest nieoceniony w momencie, gdy między żoną i mężem rodzą się konflikty, których nie potrafią rozwiązać samodzielnie. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomoże również przezwyciężyć problemy oraz zacieśnić partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich związek rozkwita, a nie tkwi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć małżonkom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko branie, ale także dawanie czegoś w zamian. Dzięki psychoterapeucie możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które leżą u podstaw partnerskich trudności. Pary, które ukończyły terapię małżeńską posiadają wiedzę niezbędną do tego, by efektywnie pokonywać trudności w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszka się na terenie Wielkiej Brytanii?

Polska emigracja, która dotarła do Wielkiej Brytanii sprawiła, że obecnie bez żadnych problemów spotkamy polskiego psychologa również na terenie UK. Posługiwanie się językiem polskim ułatwia pracę nad problemem oraz zwiększa komfort małżeństwa, które zdecydowało się na wsparcie specjalisty. Też na emigracji warto powalczyć o swoje małżeństwo, które w wielu wypadkach właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna walczyć z najróżniejszymi trudnościami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a z jej pomocą związek jest w stanie wejść na zupełnie nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasze dane kontaktowe:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339