Po więcej szczegółów o skleroterapii kliknij w to miejsce.

Żylaki to dość pospolite schorzenie, które z biegiem lat odkrywa u siebie znaczny procent osób dorosłych. Powoli do ogólnej świadomości przedostaje się zrozumienie, że leczenie żylaków nie musi być już traktowane tylko jako zabieg z obszaru estetyki. Pojawiające się na skórze żyłki oraz pajączki naczyniowe świadczą wszak także o dolegliwościach zdrowotnych dotyczących żył, np. o nieprawidłowym działaniu zastawek żylnych. Stąd do gabinetów medycyny estetycznej często napływają pacjenci poszukujący sposobów na ich usunięcie. Jednym z nich jest skleroterapia.

Skleroterapia – standardowe leczenie żył siateczkowatych i żylaków

Skleroterapia, która znana jest także pod nazwą obliteracja żylaków, to aktualnie wręcz standardowe leczenie pajączków naczyniowych, żylaków i żył siateczkowatych. Zabieg ten polega na dożylnej iniekcji preparatu chemicznego (występującego w formie płynu bądź pianki), który zamyka światło żylaka. Ostrzykiwanie żylaków w zasadzie nie wymaga podania znieczulenia, ponieważ podczas zabiegu używa się nadzwyczaj cieniutkie igły. Ilość nakłuć dokonywanych w czasie zabiegu zależna jest od grubości żyły i wielkością leczonego obszaru. Skleroterapia może stanowić uzupełnienie terapii przeprowadzanej chirurgicznie, jak również stosuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Trzeba zaznaczyć, że skleroterapia nie daje błyskawicznego efektu, więc najczęściej przeprowadza się ją w seriach 3 lub więcej zabiegów, a ich ilość definiuje lekarz opierając się na analizie sytuacji zdrowotnej każdego pacjenta.

Ostra zakrzepica żylna, miażdżyca tętnic kończyn dolnych i ciąża – przeciwwskazania do skleroterapii

Jak w każdej procedurze medycznej, również przy skleroterapii istnieją przeciwwskazania do jej przeprowadzenia. Nie można wykonać jej u osób cierpiących na miażdżycę tętnic nóg, choroby serca i zakrzepicę żylną. Lekarz nie wyrazi zgody także na obliterację żylaków u kobiety w ciąży i karmiącej piersią, a także u osób, u których wykryto skłonność do alergii, w tym w szczególności na stosowany w czasie zabiegu sklerosant.

Nasze dane kontaktowe:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]