Znajdź sztylpy skórzane.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najlepszymi butami do jazdy konnej są oficerki – obuwie ze skóry z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, to nie są pozbawione wad. Główną z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują nawet kilka tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Na szczęście, sztylpy i czapsy nie mają tych wad.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – charakterystyka

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę wyższej partii nogi jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając ochronę dla całej nogi, natomiast drugie – ochraniają tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach głównie spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wykonane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Są więc polecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dlatego lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Okazały wybór sztylp i czapsów znajdziemy w sklepach internetowych – modele doskonale dobrane do swoich potrzeb nabędą więc także jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]