Dowiedz się więcej o obuwiu sportowym.

Systematyczny jogging, ćwiczenia w klubie fitness czy udział w sportach zespołowych nakłaniają do tego, aby należycie zatroszczyć się o stopy. Tych aktywności nie można na dłuższą metę podejmować się w normalnych butach, dlatego tak istotne jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Funkcja butów sportowych – nie tylko wygoda w trakcie treningu

Większość z ludzi kojarzy obuwie sportowe zwłaszcza z komfortem chodzenia w nich i atrakcyjnym wzornictwem. Nie dostrzegamy ich szczególnych właściwości, niemniej jednak podświadomie odczuwamy, że stopy czują się w takim obuwiu dobrze. To dlatego obuwie sportowe nierzadko nosimy też w czasie pracy, szczególnie, gdy jest to profesja, w którym codziennie chodzi się lub stoi – zauważamy je na nogach profesorów, pracowników magazynów i lekarzy. Lecz w przypadku sportowców zakładanie butów opracowanych do uprawiania konkretnego sportu pozwala im nie tylko osiągać lepsze wyniki, ale również uchronić się przed potencjalnymi kontuzjami. Buty do koszykówki ochraniają kostkę i goleń graczy od prawdopodobnych urazów w czasie skoków, spody butów do tenisa są przystosowane do ślizgania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, korki piłkarskie zapewniają graczom przyczepność i pozwalają na błyskawiczną zmianę kierunku biegu tak na sztucznej, jak i naturalnej nawierzchni boiska, tak samo jak obuwie halowe ułatwia poruszanie się po parkiecie. Obuwie sportowe jest wobec tego inwestycją w lepsze wyniki sportowe i w zdrowie.

Kiedy należy kupić nowe buty sportowe?

Jeżeli dla konkretnej dyscypliny sportowej produkuje się specjalne obuwie, nie należy zastępować go prostymi trampkami. Nawet tak prosta czynność jak bieganie w tanim obuwiu z marketu często jest przyczyną urazów. Nie warto także oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższą cenę wpływają lata poświęcone przez producentów na obserwację mechaniki danego sportu oraz opracowanie technologii produkcji takiego obuwia. Buty, które uległy zniszczeniu lub noszące mocne ślady zużycia, rekomendujemy tak szybko jak to możliwe zamienić na nowe, jako że na pewno nie spełnią one już swoich zadań, co także może być powodem kontuzji podczas ćwiczeń.

Nasze dane kontaktowe:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]