Kapsułki do Nespresso są jednymi z najdłużej dostępnych w sprzedaży. Zostały opatentowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych zwolenników. Obecnie jest to marka znana na całym świecie, a ekspresy z tym systemem wytwarza wiele popularnych firm.

Czy są w sprzedaży kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na zakup ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie zmuszona wyłącznie do zakupu kapsułek do kawy od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł 2012 r. więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki różnorodnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, umożliwiających cieszenie się napojami o ciekawych kompozycjach smakowych. Jedną z najbardziej znanych i rozpoznawanych przez Polaków marek jest Lavazza, produkująca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o umiarkowanej mocy, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, oraz bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance arabiki i robusty. Innym popularnym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor mocnych w smaku mieszanek arabiki i robusty o nazwach zapożyczonych od włoskich miast, czyli Venezia, Trieste, Roma oraz Firenze. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się poczuć aromaty suszonych owoców, palonego drewna czy czekolady. Inni uznani włoscy producenci, produkujący zamienniki kapsułek Nespresso to Między innymi Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) oraz Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, Sambuca, kawa z cykorii Cicoria, Crema czy Intense).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od polskiego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso produkuje także rodzima firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Wytwarza ona kawy o wysokim pułapie intensywności, np. Ristretto, Intensiva czy Milano, w tym również kawy aromatyzowane – Carmel, Hazelnut, Vanilla oraz Chocolate.

Podstawowe opakowania dostępne w większości sklepów zawierają przeważnie 10 sztuk kawy w kapsułkach. Jednakże dla nabywców, kupujących kawę hurtowo, niektórzy producenci przygotowali także zestawy po 50 lub 60 kapsułek, które pozwalają jeszcze bardziej zmniejszyć koszt napoju. W przypadku, kiedy kupujący ma wątpliwości, czy wybrany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie winien zwrócić się po dodatkową informację do prowadzącego sklep.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]