Szukasz fartuchów ochronnych? Sprawdź globalhygiene.pl/fartuchy-kombinezony/.

W wielu branżach przemysłu otoczenie pracy pełne jest najrozmaitszych czynników, które mogą wprost zagrażać zdrowiu pracowników. W szeregu przypadków samo wyposażenie ich w czapki i rękawice ochronnych to za mało – konieczne jest zakrycie większej powierzchni, a nawet całego ciała. Ten stopień bezpieczeństwa są w stanie zapewnić wyłącznie fartuchy i kombinezony ochronne.

Gdzie używa się fartuchów oraz kombinezonów ochronnych?

Może się zdawać, iż tak szeroka ochrona ciała jest rzadko potrzebna, jednak nie jest to prawdą. Przeciętny Polak na ogół zwykle nie odwiedza miejsc, gdzie załoga musi ubierać się w uniformy chroniące w pełni ciało, a takie sytuacje widzi najczęściej w telewizji. Lecz ten typ odzieży ochronnej wykorzystywany jest na co dzień wszędzie tam, gdzie higiena pracy musi spełniać najwyższe standardy, z tego powodu noszą ją np. kosmetyczki oraz fryzjerzy, którzy przeważnie korzystają z jednorazowych fartuchów ochronnych czy pracownicy linii produkcyjnych w przemyśle spożywczym, którzy tak osłaniają swoje ubranie przed ubrudzeniem, ale też redukują prawdopodobieństwo transferu włókien z ich ubrań na przetwarzaną żywność. Uniform ochronny jest wręcz obowiązkowy w medycynie – szpitale, ambulatoria czy gabinety medyczne nie byłyby w stanie bez ryzyka realizować swoich działań bez tego wyposażenia.

Polipropylen, folie CPE i LDPE – tworzywa na kombinezony i fartuchy ochronne

W asortymencie producentów ubrań ochronnych znajdują się kombinezony oraz fartuchy nie tylko jednorazowe, ale także wielokrotnego użytku. Często mają one ściągacze na rękawach i nogawkach, które uniemożliwiają ich podwijaniu się, co znacznie zwiększa komfort pracy. Jednorazowe akcesoria ochronne są przydatne w tych sektorach, gdzie potrzebne jest utrzymanie higieny przy równoległym zminimalizowaniu kontaktu z produktami chemicznymi, takimi jak detergenty lub wybielacze. Korzystanie z tych fartuchów i kombinezonów, choć da się je wykorzystać tylko raz, w większości przypadków nie generuje znacznych kosztów. W dużych fabrykach do ich wydzielania zatrudnionym można założyć wygodne w użyciu dozowniki.

Z czego wykonane są fartuchy i kombinezony ochronne? Przeważnie z polipropylenu (PP), a precyzyjniej z włókniny polipropylenowej, znanej powszechnie jako flizelina lub wigofil. To tworzywo dzięki swojej włóknistej strukturze pozwala na swobodny przepływ powietrza oraz pochłania pot, w związku z tym nie wyzwala dyskomfortu. Z kolei do wyrobów foliowych wykorzystuje się folie polietylenowe (z PE, CPE bądź LDPE), które dopuszczone do kontaktu z pożywieniem.

Nasze dane kontaktowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]