Chcesz nabyć opony motocyklowe? Skieruj się tu.

Opony to bez wątpienia jeden z najistotniejszych podzespołów każdego jednośladu. Tylko one w trakcie jazdy bezpośrednio stykają się z powierzchnią drogi, tym samym to one mają największy wpływ na osiągi, bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. To silne argumenty za tym, aby ich dobór sumiennie zaplanować i nie starać się zaoszczędzić na kupnie najtańszego ogumienia. Co zatem wziąć pod uwagę, aby być pewnym, iż wybieramy opony najlepszej jakości, a jednocześnie stosownie dopasowane do rodzaju motocykla, rodzaju pokonywanych zwykle tras oraz naszych upodobań?

Opony motocyklowe – trzymać się dyspozycji producenta jednośladu

Dla każdego modelu motoru wskazany jest konkretny rozmiar opon, którego nie wolno modyfikować. Chociaż w przypadku aut taka zmiana rozmiaru nieraz jest możliwa, to jednak dla właścicieli motocykli zwykle pechowo się kończy. Szukając opon do motocykli trzeba zatem sumiennie trzymać się wytycznych producenta jednośladu, gdyż założenie nieodpowiedniego ogumienia może bardzo ogromnie wpłynąć na stabilność oraz sterowność maszyny w czasie jazdy.

Opony do motocykli – co oznacza indeks nośności i prędkości?

Kupując opony do motocykli, powinno się zwrócić uwagę również inne ich parametry, za sprawą których ściślej dopasujemy je do naszego stylu jazdy. Pod tym względem najważniejszy jest indeks prędkości – wyższy indeks oznacza większą szybkość uda się rozwinąć na danych oponach. Niemniej znaczący jest również indeks nośności, który sygnalizuje, jaki skrajny balast zniesie dane ogumienie.

Radialne i diagonalne opony do motocykli – elementarne różnice

Podczas kupna opon motocyklowych należy przyjrzeć się również konturowi ich osnowy, a więc karkasowi. Pod tym względem wyróżniamy dwa typy opon – radialne i diagonalne. Diagonalne, z uwagi na prostą budowę oraz nadają się głównie do jazdy off-road. Opony radialne zaś charakteryzuje mniejsza deformacja oraz promieniste ułożenie osnowy, co powoduje, że są właściwym wyborem do maszyn wyczynowych.

Nasze dane kontaktowe:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]