Jeśli szukasz kontenerów stalowych, odwiedź ten adres.

Na rynku dostępne są w najróżniejsze typy kontenerów na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na gruz lub złom, a także przy składowaniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednakże wiele rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych różnią się one odmienną konstrukcją oraz dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie materiały można przechowywać w kontenerach specjalnych? Jakie ich rodzaje oferują producenci i czym charakteryzują się poszczególne modele?

Kontenery na odpady – typy i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki przechowywanych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane z myślą o takich odpadach jak zdemontowane elementy stolarki otworowej, gruz, złom, a także zniszczone płytki ceramiczne lub parkietowe – zazwyczaj służy do tego kontener otwarty. W zakładach przetwarzających drewno bądź produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się zaś kontenery stalowe z podajnikiem ślimakowym, który uniemożliwia rozsypywanie się zawartości. Do gromadzenia odpadów w formie półpłynnej lub ciekłej idealne są kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

W przypadku ładunków o znacznych rozmiarach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (na zasadzie identycznej jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Nasze dane kontaktowe:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]