Jeśli chcesz kupić lampę solną, skieruj się na tę stronę.

Małe ozdoby z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po świecie, a niekiedy kupujemy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest mieszkanie. Rzadko jednakże są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty używane każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.

Lampy solne występują w kilku barwach

Lampy solne są ładne i bez przeszkód dostosujemy je do wystroju mieszkania, gdyż kupimy je w trzech kolorach (różowym, szarym, białym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest jedyna w swoim rodzaju, gdyż nie ma kamieni o bliźniaczym wzorze krystalizacji i kształtach. Niezwykle modne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie oszlifowaną, naturalną powierzchnią. Coraz częściej jednak rękodzielnicy parający się sporządzaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, przykładowo kuli bądź piramidy.

Lampy solne a wytwarzanie anionów

Dużo ludzi sądzi, iż lampy solne wywierają dobre oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza właściwość jonizacji powietrza, czyli wyzwalania jonów ujemnych, równoważących te generowane przez otaczająca nas elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza oraz ułatwiają oddychanie między innymi jednostkom chorym na na alergię bądź astmę. Blask, jaki dają tego typu lampy, jest przyjemny i kojący, więc zaleca się nabycie ich ludziom, którym dokucza stres lub brak snu, ponieważ przy nich można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie wytwarza się wyłącznie lamp solnych. Wykonuje się z nich także pojemniki na bibeloty i estetyczne świeczniki, a duże bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii oraz dekoracji mieszkań.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]