Dowiedz się, gdzie zamówić aparat do masażu uciskowego.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego intencją jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracował duński fizjoterapeuta prawie wiek temu – to zestaw najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę terapeuta dostosowuje za każdym razem do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu ucisku.

Urządzenie do masażu uciskowego – stymulacja przepływu chłonki

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej stosowane są urządzenia do drenażu limfatycznego, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które nasuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w kolejne przegrody mankiet naciska na kończynę, pobudzając tym samym cyrkulację limfy. Istnieje sporo zaleceń do poddania się zabiegowi drenażu limfatycznego. To zwłaszcza zwyrodnienia stawów, zastoje oraz obrzęki limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii albo tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w zabiegach estetycznych – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania i jako wsparcie w likwidacji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia stała się też niezmiernie popularna w świecie sportu, głównie jako element regeneracji powysiłkowej.

CarePump – urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego

Szerokie możliwości wykorzystania aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło mocno na ulepszenie tego sprzętu. Dziś osoby cyklicznie korzystające z tej formy masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnych czterech ścianach, dzięki przenośnym urządzeniom Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Domowe aparaty do drenażu limfatycznego tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu świadczy o liczbie komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Maszyny CarePump są kompaktowe i nie za ciężkie, w związku z tym bez przeszkód można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być wcześniej uzgodnione z lekarzem. Nie rekomendujemy decydować o tym samodzielnie, bo istnieją przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego zabiegu (to między innymi stany zapalne bądź miażdżyca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]