W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można odbiornik TV. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie był niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zaopatrzyć się także we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana też anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten naziemnych jest dzisiaj wyjątkowo szeroki. W sprzedaży znajdują się siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, a także anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki wykorzystaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne tak w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Dostępne teraz w sklepach anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim prostotą instalacji. Spokojnie poradzi sobie z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny telewizyjne, które dzisiaj oferują nam producenci, charakteryzują się również świetną wytrzymałością na wpływ niekorzystnych czynników pogodowych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez bardzo długi czas.

Antena telewizyjna – co powinno się uwzględnić przy jej wyborze?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że należy bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które zamierzamy zakupić. Warto wiedzieć, że uwagę trzeba zwrócić na wiele czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat umiejscowienia nadajników bez trudu znajdziemy w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika oraz jego kierunkowość. Pod uwagę brać należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym zamontowana została antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma także to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]