Dalsze informacje o kaskach do jazdy konnej.

Jeździectwo jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, z uwagi sporą wysokość oraz prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na uszkodzenia narażona jest przede wszystkim głowa jeźdźca, która obligatoryjnie powinna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można nabyć 2 rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski do jazdy konnej. Ale które z nich gwarantują lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Kask czy toczek jeździecki? Co wybrać?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest na ogół wyprodukowany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednak tak dobrej protekcji jak kask, dlatego wskazany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowców, który ma atesty odpowiednich organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask musi posiadać stosowne certyfikaty, a także być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie warto też iść na kompromis. W związku z tym, jeśli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasze dane kontaktowe:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]