Znajdź shuttersy.

Urządzając pokój, na ogół nie przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj wybiera się szablonowe aranżacje, a więc firanki oraz zasłony, które niekiedy łączone są z roletami. Jednak jest jeszcze jedno budujące sobie grono sympatyków rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Najważniejszą właściwością shuttersów (czy też po polsku – szutersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach wewnętrznych poruszają się, tym samym można łatwo je ułożyć pod dowolnym kątem, zależnie od fantazji mieszkańców. Produkuje się je z płyt pilśniowych, z listw drewnianych, a także PCV. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się z reguły na oknach, jednakże wyśmienicie sprawdzą się też na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda dodatek na okna, który w europejskim budownictwie wykorzystuje się nadal okazjonalnie, ale większa część z nas na pewno w kinie lub na ekranie telewizora, gdyż tego typu okiennice są często stosowane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Nowej Zelandii czy Afryce Południowej.

Atuty ozdobnych okiennic shutters

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice dekoracyjne shutters wspaniale wyglądają, mają one także praktyczne zastosowanie. Za ich pomocą można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: w upalne dni ograniczać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów aranżacyjnych i nie ma zazwyczaj trudności, żeby umieścić je na zdecydowanej większości ram okiennych. Wykonuje i instaluje się je na zamówienie, co skutkuje tym, że są z pewnością droższym rozwiązaniem aniżeli przykładowo rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom niezmiernie szykowny wygląd, a więc podnoszą wartość posesji. Należy także zaakcentować, iż kąt lameli shuttersów jest ustawiane bez użycia sznurów, co posiadacze zwierząt lub rodzice dzieci, które mogłyby zaplątać się wiszące sznurki, uznają z pewnością za spory plus.

Nasze dane kontaktowe:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]