Jeśli chcesz zamówić worki spożywcze, koniecznie odwiedź ten adres.

Folia z polietylenu to produkt, bez którego życie w XXI w. nie byłoby takie samo. Wyrabia się z niej nie tylko worki wykorzystywane w gospodarstwie domowym, ale także produkty foliowe, z których korzysta się między innymi w sektorze spożywczym.

Worki foliowe do pojemników euro – wytrzymałe na temperatury poniżej zera

Polietylen, inaczej polimer etenu, używany jest w szerokim zakresie w produkcji przemysłowej. Najpowszechniejsza jego forma to prawdopodobnie worki na śmieci. Do ich produkcji używa się zarówno polietylen o dużej gęstości (w skrócie HDPE), jak i polimer etenu niskiej gęstości (LDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, jednak topi się w wyższej temperaturze oraz cechuje się wyższą wytrzymałością mechaniczną. Z folii tego typu wykonuje się między innymi mocne worki na odpady. Tymczasem LDPE jest przezroczysty, bezzapachowy i dość miękki, a tym samym nadzwyczaj elastyczny. Nie jest tak odporny na znaczne temperatury, jednak w tych niższych zachowuje swoją sprężystość. Jest to przydatne w przemyśle spożywczym, szczególnie tam, w których składuje oraz dostarcza się artykuły w warunkach chłodniczych. Dla sektora spożywczego z LDPE produkuje się worki foliowe E2 dostosowane do pojemników w kilku rozmiarach. Co ważne, takie worki muszą dysponować atestami pozwalającymi im na styczność z żywnością.

Pozostałe produkty foliowe z polimeru etenu

Z polietylenu wyrabia się także mnóstwo innych artykułów dla przeróżnych branż przemysłu. To między innymi zakrętki, wszelkiego typu pojemniki, przejrzysta folia pakunkowa, a nawet żagle oraz solidne żyłki. Jest to także surowiec, z którego Global Food Hygiene – polski producent odzieży ochronnej – opracował transparentne, antystatyczne peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny produkowane są w dwóch rozmiarach i w kilku barwach, a sprzedawane są w postaci praktycznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Nasze dane kontaktowe:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]