Więcej o soku z kapusty na https://superbutelki.pl/pl/c/Soki/118.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu wróciły na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają także nowe, do tej pory mniej lubiane owoce i warzywa. Kiedy mówimy o leczniczych zaletach fermentowanej żywności nie można zapomnieć również o napojach takich jak maślanka, kwas chlebowy czy różnego typu zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Głównie te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają w nieskomplikowany i szybki sposób dostarczyć naszemu ciału substancje niezastąpione dla jego prawidłowego działania.

Jakie składniki zawiera sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie sporo substancji wpływających korzystnie na nasze zdrowie. Najważniejszym składnikiem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za przebieg fermentacji. Sok z buraków, ogórków bądź inny kwaszonek to również kopalnia witamin. Na uwagę zasługuje w szczególności duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już filiżanka tego napoju dostarcza jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy też pić z uwagi na obecność witamin z grupy B, witaminy K i E oraz wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego należy spożywać sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, ze względu na zawartość bakterii fermentacji mlekowej dobroczynnie wpływa na pracę jelit oraz naszą odporność. Na domiar tego nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, jak również pomagają poradzić sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo niestrawność lub wrzody żołądka. Pobudzają one również apetyt i działają osłonowo w trakcie terapii antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasze dane kontaktowe:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]