Skrzynki telekomunikacyjne muszą spełniać wiele oczekiwań i być bardzo ergonomiczne. Na rynku dostaniemy wiele ich typów, których konstrukcja musi być dostosowana na każdą ewentualność. Do czego są potrzebne skrzynki teletechniczne i co je wyróżnia?

Skrzynka telekomunikacyjna – przewody telekomunikacyjne i kable koncentryczne

Skrzynka telekomunikacyjna powinna być wyprodukowana ze wzmocnionego metalu i posiadać odpowiednie szczeliny, które pełnią funkcję wentylacyjną oraz umożliwiają przepływ sygnału bezprzewodowego. U dystrybutorów wyróżniamy kilka najważniejszych rodzajów skrzynek telekomunikacyjnych. Pierwszy rodzaj to skrzynka teletechniczna przeznaczona do używania na otwartej przestrzeni, która musi wyróżniać odpornością na ingerencje zwierząt, jak również urazy mechaniczne. Następna grupa to skrzynka mieszkaniowa, w której zlokalizowane są kable telekomunikacyjne – takie jak kable koncentryczne oraz niezbędne przyłącza urządzeń – modemy TVK, multiswitche. Komponenty w środku skrzynki można zamontować na rzepy lub tasiemki zaciskowe.

Skrzynka telekomunikacyjna – wzmocnione zamki

Priorytetowym elementem jest także ochrona przed dostępem osób niepowołanych do wnętrza szafki. W tym celu stosuje się specjalistyczne zasuwy. To istotne także w domu, w którym przebywają osoby małoletnie. Pamiętajmy również o zachowaniu ładu w środku szafki – do tego celu służą dedykowane komory. Na rynku znajdziemy wiele typów szafek – dostępnych w różnych rozmiarach, co sprawia, że bez problemu dostosujemy je do naszych potrzeb.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]