Kabel światłowodowy kupisz na www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-swiatlowodowe.

Kabel światłowodowy to bez najmniejszych wątpliwości istotne osiągnięcie techniczne. Możliwości jego wykorzystania jest całe mnóstwo. Nie jest przesadą powiedzenie, że kabel światłowodowy jest używany w zasadzie w każdej dziedzinie ludzkiego życia. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – jakie są jego zastosowania?

Kabel światłowodowy stosowany jest między innymi w branży telekomunikacyjnej i jest aktualnie praktycznie niezastąpiony, jeżeli chodzi o linie telefoniczne. Za ich sprawą połączenia między abonentami a centralami nie zawodzą, a niebezpieczeństwo błędu jest bardzo małe lub żadne. Sygnał jest rewelacyjne, co przekłada się na najwyższą jakość tego, co słychać po drugiej stronie słuchawki aparatu telefonicznego. Z kolei elektrownie stosują na porządku dziennym kable światłowodowe do tworzenia sieci telekomunikacyjnych. Korzystają z nich również rozgłośnie TV. Kable światłowodowe odznaczają się małym ciężarem, co sprawia, że rewelacyjnie spełniają swoje funkcje podczas transmisji na żywo, ponieważ umożliwiają swobodę poruszania się technikom obsługującym kamery. Także sieć kablowa – czyli popularna kablówka – działa w oparciu o ten produkt. Jeśli zaś idzie o sieci teleinformatyczne, kable światłowodowe są podstawą dla zagwarantowania wysokiej jakości przesyłu danych.

Kabel światłowodowy – jak jest zbudowany?

Kable światłowodowe, które obecnie dostępne są w sprzedaży, różni od siebie m. in. jakość. Te najwyższej klasy poddawane są podczas produkcji bardzo uważnemu nadzorowi technicznemu, za sprawą czego nie trzeba obawiać się, że w czasie użytkowania będą zawodziły. Użycie stalowego drutu oraz włókna optycznego to cechy wyróżniające wysokiej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona , dzięki której kabel opiera się oddziaływaniu szkodliwych czynników i tym samym może dłużej pozostać w idealnym stanie. Kabel światłowodowy to z całą pewnością wielki krok naprzód, jeśli chodzi o stosowane w XXI wieku rozwiązania techniczne.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]