Potrzebujesz wzmacniacza DVB T? Zobacz tutaj.

Oglądanie telewizji jest dzisiaj codzienną czynnością. Spoglądamy w telewizor przy piciu porannej kawy oraz przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne oglądają dzieci, nastolatki, osoby będące w średnim wieku i ci już nieco starsi. W szerokiej ofercie programowej każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór lubianego kanału jest zwyczajnie nieosiągalny. Świetnym rozwiązaniem są wówczas wzmacniacze antenowe, do których zalicza się między innymi wzmacniacz DVB-T.

W jakich sytuacjach wzmacniasz DVB-T jest przydatny?

Trzeba wiedzieć, że jakość sygnału bywa tym gorsza, im większa odległość oddziela antenę od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że optymalnym wyjściem jest zmniejszenie ilości gniazd antenowych, a także unikanie sztukowania kabli. Zastosowanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się silniejszy, a w konsekwencji odbieramy znacznie wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną lub zaraz przed telewizorem. Punkty ich rozmieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zbudowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się też w wypadku radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów wzmacniaczy antenowych. Dzisiaj stosować można wzmacniacze kanałowe, budynkowe, masztowe i pasmowe. Wzmacniacz pasmowy jest najlepszy wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy okazuje się być za słaby. Montuje się go niezwykle blisko odbiornika. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał tylko wybranych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy montować można wtedy, kiedy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasze dane kontaktowe:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]