Kurs akwareli - sprawdź informacje o ofercie na domin-krakow.pl.

Malowanie akwarelami jest jednym z twórczych sposobów przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym specjalistą, żeby odczuwać z tego radość każdego dnia. Dla wielu ludzi jest to wszak wyłącznie hobby lub droga do rozluźnienia się po wyczerpującym dniu w pracy i nie pragną oni osiągnięcia w tym zakresie perfekcji. Jednak jeżeli chcesz malować coraz lepiej, radzimy zapisać się na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – dla początkujących i nie tylko

Akwarele to mimo wszystko nie jest proste medium. Obraz zdaje się bardzo lekki i bezproblemowy do stworzenia, ale jest wynikiem wielu czynników, o których artysta-amator przeważnie nic nie wie. Dużą rolę w samym toku tworzenia ma również koincydencja – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet osoby wprawne w tej technice przenigdy nie mogą być przekonane o tym, że obraz zawsze będzie idealnie taka, jak chciały. Kurs malowania akwarelami to wspaniałe miejsce, aby zacząć swoja przygodę z tą techniką malarstwa i nabyć przydatne podstawowe informacje konieczne do odkrycia w sobie pasji do farb akwarelowych. Każdy jest tu radośnie widziany, obojętnie, czy ma już za sobą jakieś próby z akwarelami, czy to jego pierwszy kontakt z tym rodzajem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych zajęć rzetelnie objaśniają właściwości tych farb, różnorodność technik ich stosowania, a także rodzaje papieru, który wykorzystuje się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na ostateczny efekt pracy.

Kurs akwareli – zalety pracy pod okiem biegłego instruktora

W dobie powszechności internetu każdy może wyszukać a potem obejrzeć poradniki, które uczą malowania farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z udziałem w kursie malowania akwarelami prowadzonym przez kompetentnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W wartościowej szkoleniu z technik artystycznych konieczne są podpowiedzi, które uczestnicy kursu dostają od instruktorów w trakcie tworzenia prac. Te korekty umożliwiają sprawniej zdobyć umiejętności, a uczeń nie musi głowić się nad tym, gdzie popełnił błąd, który sprawił, że dany efekt nie wyszedł tak jak planował. Dodatkowo nauka w zespole ludzi o pokrewnych zainteresowaniach tworzy przyjemną aurę wsparcia, które jest bardzo ważne w ośmielaniu do ciągłego doskonalenia warsztatu. Udział w rzeczowej ocenie dzieł pozostałych kursantów, umożliwia potem rzetelnie ocenić własne prace już zakończeniu kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]