Malarstwo cyfrowe. Więcej szczegółów na https://digitalownia.pl.

Sztuki plastyczne nie zostają w tyle i od lat starają się nadążyć za rozwojem cyfrowym. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi metodami dzisiaj nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki do opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego stosują najczęściej zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Digital painting – jakie oprogramowanie można użyć?

Jest dużo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że został stworzony jako narzędzie do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym softwarem ilustratorów oraz game developerów. W rezultacie powodzenia Photoshopa powstały inne podobne programy, jak m.in. Clip Paint Studio, Affinity Photo czy GIMP, w których dzięki wykorzystaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace wyglądające jak malunki wykonane akwarelami, farbami akrylowymi lub temperą. Malarstwo cyfrowe zapewnia artystom ogromną wolność – twórca ma możliwość korygowania nieudanych maźnięć pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie musisz przecież kupować!

Malarstwo komputerowe – szkolenie pod okiem instruktora

Zasadniczo lekcje malarstwa komputerowego przebiega w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarstwa. Oczywiście pierwsze próby można podjąć samodzielnie, niemniej jednak żeby rozwinąć w dobrym kierunku swój warsztat, a zarazem poznać najpopularniejsze triki korzystania z pędzli oraz wszelkie opcje oprogramowania, rekomendujemy wykupić kurs opracowany przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozmaitych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum tematów jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na kontakt z twórcą kursu.

Nasze dane kontaktowe:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]