Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę wyprawy w Alpy w rozsądnej cenie.

Polscy miłośnicy gór, którzy znają już dokładnie wszystkie trasy w w Górach Świętokrzyskich, w Karpatach czy w Sudetach, koniec końców zaczynają poszukiwać nowych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Liczni z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Najbardziej znane wierzchołki Alp

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego powierzchnia obejmuje parę europejskich państw, między innymi Austrię, Włochy, Szwajcarię i – rzecz jasna – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt w Europie, czyli Mont Blanc, określany także mianem Dachu Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednakże nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe malownicze szczyty, o zdobyciu których fantazjują wspinacze z całego globu, to np. Dom – 4545 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Nordend – 4609 m n.p.m., a także inne ważne dla wspinaczki wierzchołki, jak Trzy Szczyty Lavaredo lub szczyty grani Grandes Jorasses. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie oraz wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora

Jakie wyprawy w Alpy przygotowują lokalni organizatorzy trekkingów i wycieczek w góry? Jest kilka intrygujących ofert adresowanych do entuzjastów gór o rozmaitym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już pewne umiejętności narciarskie i mogą pochwalić się optymalną wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na tygodniowy skitour po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Z kolei do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można bezpiecznie zdobywać nowe umiejętności. Tym, kładą nacisk przede wszystkim na zdobycie wiedzy, rekomendujemy trwający 10 dni Projekt 6000, który którego celem jest opanowanie podstaw prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Niekwestionowanym plusem tych wycieczek jest to, że odbywają się w niewielkich, zazwyczaj 7-osobowych grupach, co powoduje, iż każdy z partycypantów otrzymuje całkowitą uwagę opiekunów.

Z zawodowymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się pamiętnym doświadczeniem, przynoszącym dumę z przełamywania własnych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]