Potrzebujesz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie skitur? Idealnie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Gros osób wyruszających w góry zimą, jedzie tam z reguły wyłącznie po to, żeby spędzać dni na szusowaniu na nartach lub na snowboardzie. Ale nie jest to jedyny rodzaj aktywnego wypoczynku, który można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy pragną sprawdzić, czy dadzą sobie radę z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Intensywne, jednak przynoszące mnóstwo satysfakcji skitury

Turystyka na nartach przeżywa obecnie swoisty rozkwit. Coraz więcej turystów nie oczekuje już sztampowego wypoczynku w górskim domu z drewna i sporadycznego zjazdu z zatłoczonych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, decydują się na podziwianie ich uroków podczas stosunkowo wyczerpujących, ale przynoszących dużo satysfakcji wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże rekomendowana tylko dla doświadczonych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Czemu? Poruszanie się daleko od przygotowanych dla turystów stoków, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Gdzie udają się pasjonaci skitur?

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są zdecydowanie włoskie Alpy i bułgarskie Pirin oraz Riła, gdzie bardzo dobrze dadzą sobie radę także średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni tylko do wypadów odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie Atlasu Wysokiego w Afryce, gdzie panują doskonałe warunki do tego typu wypraw. Podczas takiej skitury główną atrakcją jest możliwość zdobycia szczytu Jabal Toubkal położonego na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby wahające się nad udziałem w tego typu wypadzie w górach, które nie są pewne, czy jakaś trasa okaże się dostosowana do posiadanego przez nie doświadczenia, mogą liczyć na pomoc instruktorów pracujących dla organizatorów skitur.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]