Koszulki z nadrukiem to nie tylko znakomita metoda promocji przedsiębiorstwa, ale też kreatywny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Jak można zastosować personalizowane koszulki? Jakich metod nadruku używa się w dzisiejszych czasach przy tworzeniu tego typu t-shirtów?

Koszulki z nadrukiem mają mnóstwo zastosowań

Podkoszulki są codziennie wykorzystywane w marketingu – służą do reklamy przedsiębiorstw, produktów czy szkoleń. Koszulka ze spersonalizowanym nadrukiem może być wręczana partycypantom wydarzeń kulturalnych lub targów pracy. Firmowe logo nadrukowane na podkoszulkę jest wyraziste i szybko ściąga uwagę potencjalnych odbiorców. Koszulki z nadrukiem mogą też służyć integracji osób pracujących razem w organizacjach, na przykład jako część wspólnej identyfikacji ubierany w czasie spotkań czy wyjazdów firmowych. Oprócz tego koszulki ze spersonalizowanych nadrukiem można użyć w życiu prywatnym – to oryginalny pomysł na upominek, m.in. z okazji Dnia Babci, wieczoru panieńskiego czy ukończenia 18-tki. Spotkanie w gronie przyjaciół oraz rodziny zyska całkiem inny wymiar, jeśli każdy obecny przebiorą się w t-shirty z oryginalnym napisem.

Podkoszulki z nadrukiem – jakie stosuje się techniki druku?

Personalizowane koszulki powstają dzięki użyciu uznanych technologii druku. Na ogół jest to sitodruk, a więc proces, w którym każdy kolor wzoru jest odwzorowany osobno na siatce, na przykład metalowej albo z włókien. Potem barwnik przeznaczony do odzieży jest przetłaczany przez ten szablon. Powstające w tym procesie teksty lub grafiki wyróżniają się nadzwyczajną trwałością – t-shirty można prać wiele razy bez obaw o zrujnowanie nadruku. Sitodruk pozwala na stosowanie w zasadzie dowolnej barwy, a także uzyskanie przyciągających uwagę efektów, między innymi gradientów, przy czym jest niesłychanie opłacalny przy znacznych nakładach. Do druku na gadżetach reklamowych stosuje się także flock, tampodruk, transfer cyfrowy oraz termodruk. Termotransfer nadaje się do niewielkich druków – również jednego egzemplarza! Technologia ta polega na wgrzaniu w materiał folii flex bądź flock. Ta metoda również wyróżnia się dużą odpornością.