Potrzebujesz okien drewnianych? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Okna wykonane z drewna najczęściej kupowane są nie tylko ze względu na wysokie walory estetyczne, lecz również na ich trwałość. Ten naturalny surowiec gwarantuje piękny wygląd, który nie zmienia się przez długi czas. Nie tylko jednak wygląd jest istotnym atutem takich okien. Jakie są pozostałe względy, dla których jest to dobry wybór, nawet jeśli ich cena jest nieco wyższa niż okien z PCV?

Okna drewniane – ponadczasowa elegancja

Każdy entuzjasta przedmiotów wykonanych z drewna, szczególnie tych związanych z aranżacją domu, wskazuje na niepowtarzalny klimat, jaki tworzy drewno. Można także wybierać spośród wielu gatunków drewna, które mają różny wygląd, barwę czy też inną fakturę, co stwarza olbrzymie możliwości wyboru i można dzięki temu decydować się na różne warianty. Drewno jest też zdecydowanie przyjemne w odbiorze, kojarzy się z domową przytulnością, jest zatem świetnym produktem do wytwarzania rozmaitych elementów aranżacyjnych.

Pozostałe niebagatelne zalety okien drewnianych

Drewno daje olbrzymie możliwości jeśli idzie o wykonywanie okien. Miewają one przeróżny wygląd oraz stylistykę. Drewno można malować na dowolne kolory, a ponadto obrabiać, wykonując niepowtarzalne formy. Jedynie drewno nadaje się do restauracji zabytków, świetnie sprawdza się również w domach osób chorujących na alergie. Nie ma w sobie żadnych szkodliwych substancji, a nawet pozytywnie działa na samopoczucie mieszkańców, poprawiając klimat domu. Do tych zalet należy poza tym dodać to, że jest mnóstwo dobrych sposobów wydłużania trwałości drewnianych okien, jak również to, iż materiał ten jest na wskroś ekologiczny, zarówno jeśli mówimy o jego pozyskiwaniu, jak również utylizacji, która jest dość łatwa i nie szkodzi ekosystemowi. Czynniki te powodują, iż okna drewniane są lepsze aniżeli te wykonywane z plastiku lub PCV.

Nasze dane kontaktowe:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]