Dowiedz się, gdzie zamówić baseny kąpielowe.

Basen kąpielowy niemal wszystkim kojarzy się z luksusem, lecz jest to też ogromna przyjemność, sposób na relaks bądź na uprawianie sportu. Na basen zatem bezsprzecznie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane oraz serwisowane przez profesjonalistów to gwarancja ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny profesjonalne, na przykład dla ośrodków spa albo obiektów sportowych, a także baseny prywatne – przydomowe, ogrodowe bądź wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to kolejne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać pewne warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Wybranie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest olbrzymia liczba rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: płytkie brodziki, baseny prostokątne, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, doskonałe dla miłośników pływania i zwolenników dbania o formę. Dostępne są również baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też o obniżonym poziomie wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatkowe akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać podstawowe rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa również halę basenową czy ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych elementów jest jednak znacznie więcej – pewne zwiększają walory funkcjonalne basenu, inne zaś dodają mu luksusowego charakteru.

Nasze dane kontaktowe:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]