Sprawdź, gdzie zamówić domy z drewna Kraków, wejdź na domygoralskie.com.

Jeszcze jakiś czas temu ogromną popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Wznoszono na obszarze Polski domy z pustaków kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl zwykłe pudełka. Teraz wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Dlatego z chęcią stawiamy na domy z drewna w klasycznym stylu. Inspirowane tradycyjnym góralskim budownictwem mają naprawdę mnóstwo zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od od dłuższego czasu postrzegane są jako ekologiczne. Z jakiego powodu? Przede wszystkim drewno jest materiałem odnawialnym. Wiele drzew rośnie wprawdzie naprawdę wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je właśnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest stuprocentowo biodegradowalne. Oznacza to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które wpływałyby negatywnie na ekosystem. W domach drewnianych nie wykorzystuje się materiałów syntetycznych. Ze względu na rewelacyjne właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju budynek ocieplić. Nie jest używana również papa. Dzięki temu domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji otaczającego nas środowiska.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju świetnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Bardzo dobrze prezentują w sąsiedztwie majestatycznych gór bądź wiejskiego krajobrazu. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje bardzo dobre samopoczucie tym, którzy zdecydowali się postawić na taki dom. W domach z drewna panuje odpowiedni poziom wilgotności powietrza. Jest ono również doskonale natlenione. Domy wykonane z drewna doskonale nadają się dla astmatyków, mających alergię oraz osób borykających się z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe i bardzo piękne. Bez wątpienia zasługują na to, by podjąć decyzję o ich budowie.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]