Budowa domów drewnianych energooszczędnych - dowiedz się więcej o tej usłudze.

Wiele osób marzy o wybudowaniu własnego domu. Niemałej liczbie z nich udaje się spełnić to marzenie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w polskim krajobrazie dominowały domy w kształcie popularnego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Cechowały się również dużymi stratami energii. Teraz wygląda to zupełnie inaczej. Wyjątkowo chętnie decydujemy się na domy z drewna stanowiące połączenie klasycznego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak świetnie połączyć tradycję i nowoczesność?

Domy budowane z drewna to obecnie bardzo dobry przykład na to, jak efektywnie można zestawić ze sobą klasyczny styl podhalański z innowacyjnymi rozwiązaniami, które zapewniają nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się również styl podhalański – to kwintesencja doskonałego gustu. Małe okna, charakterystyczny dach pokryty gontem, balkon lub weranda – to najbardziej charakterystyczne cechy domu wybudowanego właśnie w stylu góralskim. By jednak taki dom był nowoczesny, architekci sięgają po liczne przeszklenia, chętnie stosują również innego rodzaju nowoczesne materiały. Tego rodzaju dom może być także energooszczędny. Aby tak właśnie było architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, zalecają dobór odpowiednich okien i odpowiednie ocieplenie. Domy z drewna wybudowane w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym napotyka się najczęściej w jednym regionie naszego kraju. Jest to oczywiście Małopolska, gdzie położone jest piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt specjaliście

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu z drewna, który będzie połączeniem stylu podhalańskiego z nowoczesnością naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już na etapie budowy domu. Tylko wówczas będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się bardzo dobrze, a równocześnie będzie trwały i komfortowy w użytkowaniu.

Nasze dane kontaktowe:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]