Szukasz akcesoriów szalunkowych? Wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl/13-akcesoria-szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy, które służą do wspierania deskowań i przydają się na placach budów. Jakie produkty wykorzystuje się podczas szalowania? Czemu warto zamawiać je przez internet?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki ścienne, stropowe czy używane do wykopów były ustawione w prawidłowy sposób, niezbędne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich producenci dostarczają aktualnie wiele materiałów używanych do wzmacniania konstrukcji, m.in. sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, zaciski sprężynowe, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, listwy pozycjonujące czy fazujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany także ankrą szalunkową, to pręt z gwintami, który pomaga utrzymać właściwy rozstaw między poszczególnymi płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia płyty szalunkowej z narożnikiem. Do ściągu dołączone są nakrętki przegubowe, talerzowe lub motylkowe. Z kolei żabki napinające stosowane są jako zaczepy umożliwiające złączenie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki zapewniają szczelność konstrukcji po zdjęciu szalunków. Pośród akcesoriów szalunkowych bardzo ważną rolę pełnią także dystanse umożliwiające zachowanie właściwej odległości między szalunkiem a prętami. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek pasujących do ankr.

Czy warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w bogato zaopatrzonych sklepach internetowych. Sklepy te oferują najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Peri, Tekko czy Rasto i są dostępne w rozsądnych cenach.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]