Dowiedz się, gdzie zamówić szalunki Kraków, wejdź na https://sklep.abcszalunki.pl.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na stawianie murów budynków. Głównie używa się ich podczas wylewania murów z betonu – wtenczas są one konieczne do tego, by właściwie je ukształtować i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się też podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przestrzeni na okna, drzwi oraz bramy. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego robi się dzisiejsze szalunki i w jaki sposób mogą znaleźć je inwestorzy.

Systemy szalunków

Klasycznym rodzajem szalunków jest konstrukcja utworzona z desek drewnianych ewentualnie grubych sklejek scalonych ze sobą za pomocą gwoździ, którą można wykorzystać powtórnie po rozmontowaniu. Demontaż takich szalunków jest jednakże ciężki – większość inwestorów i wykonawców decyduje się więc na zastosowanie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i łatwego składania bądź rozkładania. Tego rodzaju szalunki produkuje się z metalu, sklejki bądź drewna, a także zestawiać dwa lub trzy materiały. Na ogół jednak korzysta się ze sklejki – głównie z takich gatunków drewna jak topola czy brzoza, a strukturę łączą belki, głowice ze stali lub aluminium, łączniki i narożniki.

Wynajęcie szalunków – nie ma potrzeby ich nabywać?

Firmy cyklicznie parające się pracami murarskimi dysponują własnymi szalunkami. Inaczej jest natomiast w przypadku zespołów, które oferują inne usługi czy inwestorów indywidualnych, którzy planują zamierzających wybudować jeden obiekt. Kupno wszelkich modułów potrzebnych do wykonania szalunku nie byłoby odpowiedzialne finansowo . Znacznie ekonomiczniejszym wyjściem będzie wypożyczenie szalunków.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]