Szukasz sklejki Peri? Powinieneś odwiedzić tę stronę.

Deski szalunkowe to istotny element szalunków. Tę rolę mogą pełnić zwykłe deski z drewna lub płyty wykonane z innego materiału, jednak na ogół wykorzystywana jest sklejka szalunkowa. Ich zadaniem jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można więc wybudować budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki znajdują również zastosowanie w budowlach murowanych, gdzie pozwalają na przygotowanie otworów na stolarkę, czyli okna czy drzwi. Objaśniamy, z czego wytwarzana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeśli jej potrzebujemy, a nie możemy kupić własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – typy

Dawniej w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z litego drewna. Te aczkolwiek były drogie, a jednocześnie nie posiadały właściwych parametrów – zwykle niezbyt dobrze radziły sobie z wilgocią. W związku z tym dziś wykorzystywana jest najczęściej sklejka szalunkowa. Wytwarza się ją z różnych gatunków drewna – przeważnie z brzozy, olchy lub topoli. W ofercie producentów znajdują się przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są wersje wodoodporne, które produkuje się przy użyciu kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – wynajmij, jeśli nie możesz kupić

Spółki budowlane dysponują przeważnie swoją sklejką szalunkową wraz z modułami umożliwiającymi jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę domu lub garażu własnymi siłami, nie ma konieczności zakupu wszystkich elementów szalunków – możemy je wynająć, np. w Małopolsce przez stronę ABCszalunki.pl. Prócz samej sklejki szalunkowej, firma służy także wynajmem innych akcesoriów niezbędnych do ustawienia szalunków – m.in. głowic oraz łączników.

Nasze dane kontaktowe:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]