Trekkingi Himalaje - tu przeczytasz o aktualnej ofercie.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to dużo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe pasma górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Nie można nie wspomnieć również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są bardzo trudnymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Kłopoty sprawia także samo zaplanowanie podróży – kupno biletów czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w wysokie okolice. Kolejnym plusem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum prawie nigdy nie decydują się na wejście na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te masywy mogą być tylko ich niespełnionym marzeniem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na biorących udział w tych trekkingach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia obywateli Nepalu oraz podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]