Trekking górski - na tej stronie znajdziesz korzystną ofertę.

Wycieczki w góry mają różne postaci. Od powolnych spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po szlakach stojących wyżej na skali trudności, aż po rygorystyczne trekkingi. Aby uczestniczyć w trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (tak oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra sprawność fizyczna, jak również umiejętność korzystania ze sprzętu turystycznego i wspinaczkowego. Jakkolwiek za nieraz olbrzymi trud otrzymujemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania cudownych widoków.

Trekkingi – stopnie trudności

Skala trudności technicznej jest uzależniona od obszarów, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści rozróżniają trzy poziomy trudności wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeszkody do zintensyfikowanej aktywności. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej i przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – na przykład w Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla osób z doskonałą kondycją, wiedzą z obszaru natury wysokich łańcuchów górskich i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również przyzwyczajonych do uciążliwych warunków biwakowania podczas wielodniowej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można prowadzić w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju obcowania z naturą bardzo upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli zaś chodzi o pozostałe góry na kontynencie europejskim, dużym uznaniem cieszą się bałkańskie Góry Przeklęte, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, Alpy, jak również Karpaty Wschodnie. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby mogą zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]