Wycieczka Kilimandżaro - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Zdobywanie górskich szczytów to cel licznych globtroterów, którzy lubią nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych wrażeń bez wątpienia dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m nad poziom morza. Turystów wabią przede wszystkim przepiękne krajobrazy, kurczące się już lodowce, jak również możliwość ujrzenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Mawenzi, Uhuru i Shira. Wycieczka na najwyższy szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na dużą wysokość realne jest ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei niestabilna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie powinny cechować się znakomitą kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią marsz przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dziennie.

O czym warto pamiętać przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto również zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby ochroni też właściwa profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady, a także korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A co zrobić, by uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Ekspedycja na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]