Na http://bit.ly/2VUkXh7 znajdziesz pełną ofertę wypraw.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość sprawdzenia samego siebie, wspaniałe widoki, jak również aspekt sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu tras trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że wspinaczka, trekkingi czy turystyka górska od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras powoduje, że każdy – nawet kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopotów może jednakżeprzysporzyć sama organizacja wyprawy.

Organizacja wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane trudności mogą okazać się wyjątkowo dokuczliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – przede wszystkim tych bardzo oddalonych od naszego kraju. W takich sytuacjach warto skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te prowadzi je kwalifikowany przewodnik, nie oznacza jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. W zależności od szczebla trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie zebrane w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane destynacje podróży

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników wypraw górskich cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, niemniej jednak ze względu na wysoki poziom trudności i duże koszty nie każdy miłośnik trekkingów decyduje się na taki wyjazd. Dużo mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasze dane kontaktowe:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]