Zajrzyj na https://warsztatqulinarny.pl/szkolenia/zajecia-food-pairing/, aby otrzymać informacje dotyczące food pairing.

Chociaż przywykliśmy do konkretnych połączeń aromatów, nie znaczy to, iż zestawianie ze sobą dań, które na pozór w ogóle do siebie nie pasują, nie może dać zaskakujących i, co ważne, smakowitych rezultatów. Dowiadujemy się o tym raz za razem. Olbrzymi wpływ na nasz smak miało zapewne możliwość zakupu nieobecnych dotąd w naszym kraju artykułów spożywczych oraz otworzenie się na inne tradycje kulinarne. Dzięki temu chociażby połączenie egzotycznych owoców z mięsem rzadko już zaskakuje. Ci, którzy zasmakowali w takich niespotykanych fuzjach smaków często inicjują własne doświadczenia i na własną rękę szukają jeszcze bardziej nietuzinkowych zestawień. Żeby te aczkolwiek przyniosły oczekiwane rezultaty, wypada najpierw zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – odkrywaj nowe smaki

Chcąc, by nasze kulinarne eksploracje istotnie okazały się powodem ekscytacji i umożliwiały odkrycie nowych smakowych przyjemności, trzeba działać zgodnie z normami obowiązującymi w współczesnej sztuce kulinarnej. Te, oczywiście, są zaledwie wytycznymi, o których należy pamiętać, żeby smaki łączyły się w nietuzinkową, lecz zgodną całość. Najlepiej uczynimy, jeśli przyswoimy sobie food pairing. Tym mianem określa się sztukę łączenia ze sobą smaków, które w powszechnym przeświadczeniu uchodzą za kompletnie ze sobą niewspółgrające. Wszystkie wytyczne food pairingu są tymczasem gruntownie przeanalizowane i poparte szeroką wiedzą z zakresu biochemii, dotyczącą przede wszystkim zawartości konkretnych substancji w wykorzystywanych produktach. Food pairing nie traktuje tylko o posiłkach, lecz także o napojach (w tym wysokoprocentowych).

Food pairing warsztaty wyłącznie z profesjonalnym szefem kuchni

Do opanowania food pairingu wymagane są duża wyobraźnia oraz instynkt, niemniej jednak to nie one będą najważniejsze. Znacznie bardziej liczy się wiedza z zakresu zawartości najrozmaitszych substancji w komponentach potraw, a także tego, jak łączą się one z innymi składnikami. Z tej przyczyny świetną decyzją będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez zawodowego szefa kuchni – głównie dlatego, że przekazanie koniecznej wiedzy trwa z reguły kilkanaście godzin.

Nasze dane kontaktowe:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]