Jeśli potrzebujesz paneli drewnianych podłogowych, koniecznie wejdź na www.balticwood.pl.

Panele podłogowe wizualnie niewiele różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu dobrych stron paneli podłogowych – można je zamontować w dosłownie kilka godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Jak więc układać panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe należy układać na niezbyt wilgotnym gruncie – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych tego samego dnia – najlepiej zrobisz, odstawiając je na dwa dni, aż wyparuje z nich zbędna wilgoć. Wszystko gotowe?

Układanie paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe powinieneś układać zaczynając od rogu pokoju. Zanim je zamontujesz, upewnij się, czy nie są zepsute, bowiem potem mogą pojawić się problemy z ich reklamacją. Pamiętaj o temperaturze podłoża – koniecznie powinna przekroczyć 15 stopni Celsjusza. Staraj się montować je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją ścian. Z połączeniem paneli, dzięki nieskomplikowanemu mechanizmowi klików, nie powinieneś mieć żadnych trudności.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na zmiany ciepła w pokoju. Należy więc zostawić dylatacje o rozmiarze przynajmniej jednego centymetra – nie będą widoczne, kiedy wykorzystasz listwy podłogowe.

Nasze dane kontaktowe:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]