Chcesz zamówić sztabkę srebra? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Od zawsze wiadomo, że inwestycja w kruszce jest trafną strategią lokowania oszczędności, która po pewnym czasie przynosi namacalny dochód. Najpopularniejszym teraz metalem inwestycyjnym jest zdecydowanie złoto, jednakże w ostatnim czasie srebro powróciło do łask coraz szerszej grupy osób, zarówno tych ze skromnym, jak i dużym potencjałem finansowym, i nie jest już postrzegane tylko jako metal przemysłowy.

Czy opłaca się inwestować środki w srebrne sztabki?

Srebro istnieje w złożach 17-krotnie częściej niż złoto, wypada jednak podkreślić, iż jego wartość w relacji do wartości złota nie manifestuje tej proporcji i stale jest zauważalnie niższa. Kupno srebra jest jednakże dobrym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy pragną zróżnicować swój portfel, a którzy nie posiadają kapitału umożliwiających zakup większych ilości złota. Trzeba jednak pamiętać, że z powodu swoich cechy, srebro jest w szerokim zakresie wykorzystywane w różnorodnych gałęziach przemysłu co powoduje, iż jego wartość szybciej reaguje na problemy pojawiające się w gospodarce światowej. Łatwo to skądinąd spostrzec przeglądając wykres jego ceny z ostatnich 20-30 lat. Z tej też przyczyny inwestycja pieniędzy w srebro łączy się z większym prawdopodobieństwem strat, toteż rekomendowana jest inwestorom znającym bieżącą i prognozowaną sytuację na rynku metali szlachetnych. Niemniej jednak zakładać, że popyt na srebro cały czas będzie się utrzymywał, a wraz z prężnym rozwojem fotowoltaiki, medycyny i elektroniki, w których srebro jest często stosowane, jak również niemijającej popularności srebrnej biżuterii, niewykluczone, że jego wartość będzie z roku na rok się podnosić.

Sztabki srebra – zamawiać duże czy małe

Tak ja złoto, srebro w sztabkach sprzedawane jest w kilku wagach, co pomaga skonstruowanie portfela, pozwalającego sprzedaż w razie potrzeb większych bądź mniejszych jego ilości. Te najdrobniejsze, a tym samym także najbardziej „na kieszeń” przeciętnego Polaka, to sztabki o ciężarze uncji trojańskiej oraz 50 g i 100 g. Rzecz jasna, jeśli zamówimy sztabkę o wyższym ciężarze, to zapłacimy za kruszec taniej, wypada jednakże pamiętać, iż nie da się podzielić sztabki i w razie konieczności jej sprzedaży trzeba znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. W związku z tym jeżeli sztabki srebra mają służyć także jako zabezpieczenie finansowe na gorsze dni, lepiej rozważyć zakup sztabek w kilku ciężarach, żeby móc w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle srebra, ile faktycznie musimy. Można też zainwestować w odpowiednio droższe srebrne combibary, to znaczy połączone 1-gramowe sztabki srebra dające się dowolnie rozdzielić. Minusem kupna srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, iż – w odróżnieniu od złota – jego zakup i sprzedaż obciążone są VAT-em.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]