Jeśli potrzebujesz sztabki złota, koniecznie wejdź na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Gromadzenie środków pieniężnych na koncie bankowym bądź przetrzymywanie ich na lokacie nie jest dzisiaj tak zyskowne jak kilkanaście lat temu. Niewielkie oprocentowanie proponowane przez banki, ale także i powszechniejsze zrozumienie, że nie inwestowany kapitał nie zarabia spowodowały, iż Polacy szukają metod, które pomogą ich finansom przynosić w przyszłości dodatkowy przychód. Obok kupowania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych oraz akcji, coraz większe grono sympatyków zdobywają metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Złoto w sztabkach to długoterminowa inwestycja

Od razu trzeba dobitnie zaakcentować, że inwestycja środków w złoto w sztabkach to wieloletnia inwestycja. Złoto na ogół opiera się większym i mniejszym wahaniom obserwowanym w gospodarce, a wręcz niestabilność gospodarcza i polityczna nieraz zwiększa jego cenę. Oczywiście, można spostrzec wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres łatwo daje się zobaczyć, że z biegiem lat idzie ona w górę. Co jest tego przyczyną? Od setek lat ilość tego metalu szlachetnego w aktywnym obiegu pozostaje niemalże bez zmian. Dawno temu służył on jako uniwersalna waluta, w tej chwili jest w szerokim zakresie wykorzystywany w medycynie, przemyśle chemicznym czy elektronice oraz – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w sztuce i złotnictwie. Pomimo, iż pozyskiwanie złota trwa nieustannie i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu użytego przykładowo przy produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe czy też kable USB) jest często nierentowny, toteż zapotrzebowanie na złoto pozostaje na wysokim poziomie i oczekuje się, że z biegiem lat ta tendencja nie powinien się zmienić.

Złoto w sztabkach – czy każdego stać na jego kupno?

Słysząc o lokacie finansów w złoto w sztabkach większa część inwestorów momentalnie oszacuje, iż to nie dla nich, z uwagi na ogromny koszt. Jednakże złote sztabki są produkowane w różnorodnych wagach, tym samym praktycznie każdy może sobie pozwolić na inwestycję pewnej części oszczędności w ten kruszec. Złoto można zamówić już w sztabkach o wadze 10 g, 2 g, a nawet 1 g. Takie drobne sztabki są wręcz idealnym pomysłem na upominek. Zasobniejsi inwestorzy, mający większe fundusze chętnie zamawiają się na większe sztabki złota o wadze 100 g, 500 g, a także 1 kg. Należy jednak wiedzieć o dwóch kwestiach. Po pierwsze, nie da się podzielić kupionej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupimy złoto znacznie taniej. Dlatego warto zamawiać sztabki złota o rozmaitej wadze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie rozparcelowane na równe sztabki.

Nasze dane kontaktowe:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]