Odwiedź kantor wymiany walut.

Jeszcze dziesięć lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była transakcja w najbliższym oddziale banku bądź w kantorze – te ostatnie w dalszym ciągu działają sklepach wielkopowierzchniowych czy w galeriach handlowych! Jednakże w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, konsumenci chcą wymieniać waluty bez przymusu opuszczania domu i po niższych kosztach, wskutek tego też powstały kantory internetowe, w których jest to możliwe.

Zalety kantoru online

Operacja w kantorze online jest jednakowo prosta jak wymiana waluty w tradycyjnym kantorze. Klient loguje się do serwisu na stworzony przez siebie profil, a następnie przelewa do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, że wymianę można zlecić w nim w dowolnym momencie, a samo przewalutowanie ma miejsce już w godzinach pracy kantoru po bieżących kursach, ustalanych w oparciu o dane zaczerpywane z Forex w kilkusekundowych interwałach, a nie – jak w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zwykle z zeszłej doby. Drugim i niesłychanie znaczącym plusem kantorów internetowych są niższe spready aniżeli te oferowane przez placówki bankowe i kantory tradycyjne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 4-5%, tymczasem w kantorze internetowym spready na ogół nie przekraczają 2%. Kantory online oferują również kilka dodatkowych usług lubianych przez konsumentów, np. dają możliwość ustawienia transakcji odroczonej dokonywanej w ustalonym przez użytkownika dniu albo takiej, w której nabywca zleca wymianę waluty po preferowanym przez niego kursie (transakcja jest realizowana dopiero wówczas, kiedy wskazany przez klienta kurs będzie taki sam jak ten na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory internetowe to usługa dla osób ceniących sobie wygodę oraz znaczną swobodę w dysponowaniu funduszami. Wykorzystują je również osoby studiujące bądź zatrudnione poza granicami Polski i kredytobiorcy spłacający zobowiązania wzięte w obcej walucie. Jednak nim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi internetowemu, warto zbadać jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez przeszukanie strony Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.